Armonia Fălticeni a fost egala liderului doar în a doua reprizăSport

Armonia Fălticeni a fost egala liderului doar în a doua repriză

Joi, 9 aprilie 2015, Armona Fălticeni a susţinut ultimul meci oficial, pe teren propriu, în Ligii I de fotbal feminin.

Etapa a 13-a nu a fost cu noroc pentru fetele din Fălticeni. Armonia apierdut cu 6-1 în faţa liderului, Navobi Iaşi. Cele două echipe au fost egale doar în a doua repriză, prea târziu pentru că la pauză ieşencele conduceau deja cu 5-0, trei reuşite aparţinând fostelor jucătoare de la Armonia: Lidia Havriştiuc şi Teodora Plăcintă.

Săptămâna viitoare Armonia Fălticeni va avea nevoie de o victorie în ultimul meci al sezonului, la Paşcani, pentru a merge mai departe, pentru al doilea an, în play-off.

Armonia Fălticeni – Navobi Iaşi 1-6 (0-5)

Au marcat: Vieru (79) / Havriştiuc (20, 35), Plăcintă (27), Răduc (36), Grigoraş (50)

Armonia: Bălăneasa – Munteanu, Alexoaia (Onofrei), Loghin, Coşuleanu, Vieru, Tătar, Dumitru (Cova)m Olariu, Axinte, Ţibichi (Simion). Antr. Marcel Irimie.

Navobi: Cojocaru (Tătăruşanu) – Ciobanu, Scorţanu, Ambrosie, Gheorghiţă
– Proca, Havristiuc (Istrate), Răduc (Ciubotariu) – Grigoraş (Zamfir), Placintă, Foia. Antr. Adrian Ambrosie.

Clasament Liga I – Seria a II-a

1. Navobi Iaşi – 31p./ 2. Selena Constanţa – 19p/ 3. CSS Târgovişte – 18p./ 4. Oţelul Galaţi – 16p. (retrasă din campionat)/ 5. Viitorul Buzău – 13p. / 6. Armonia Fălticeni – 11p./ 7. CSM Paşcani – op.