Armonia a pierdut şi al treilea meci din play-offSport

Armonia a pierdut şi al treilea meci din play-off

fotbal_femininDuminică, 17 mai 2015, Armonia Fălticeni a avut programată a treia etapă în Liga I de fotbal feminin, faza play-off. Fălticenencele s-au deplasat la Constanţa pentru meciul cu Selena.

Încurajate de rezultatul bun obţinut în prima parte a campionatului, 2-2 la malul mării, fălticenencele au primit şase goluri. După o primă repriză într-o oarecare măsură echilibrată, în care gazdele au înscris două goluri iar Armonia a avut o bară la scorul de 0-0, a urmat a doua repriză în care Selena a fost la conducerea jocului.

Armonia: Roşu, Crăciun, Tătar, Munteanu, Vasiliu, Loghin, Vieru, Onofrei (Cova), Holtzhauser, Dumitru, Ţibichi. Atr. Marcel Irimie.

În clasament, după trei etape, lider este Navobi Iaşi, cu 9 puncte. Armonia este ultima (locul 4) fără puncte acumulate.

După experienţa de la Constanţa, joi, 21 mai 2015, de la ora 13.00, Armonia primeşte vizita fetelor de la CSS Târgovişte, pe Stadionul „Tineretului”.