Armonia a pierdut în fața liderului în primul joc din returul Ligii ISport

Armonia a pierdut în fața liderului în primul joc din returul Ligii I

Armonia Fălticeni a debutat cu o înfrângere usturătoare în sezonul de primăvară al Ligii I. Echipa pregătită de Marcel Irimie a avut o deplasare grea la Târgoviște, pentru condruntarea cu liderul Seriei I din Liga I.

Gazdele s-au impus cu 6-1, la pauză 2-0. Echipa din Fălticeni a avut în teren 5 debutante iar experiența fetelor din echipa gazdă a fost decisivă. Unicul gol al Armoniei a fost marcat de Onofrei în repriza secundă.

Armonia: Bălăneasa (Ciobanu) – Axinte, Tătar, Țibichi, Roșu, Dumitru, Vieru (Cotos), Pătrăucean, Mitruț (Onofrei), Hasna, Daneliuc, Rotari. Antr. Marcel Irimie.

Rezultatele etapei a XI-a:

Selena Constanța – Universitatea Alexandria 2-1

CSS Tîrgoviște – Armonia Fălticeni 6-1

Universitatea Galați – CSM Pașcani 4-0

Măgura Bacău – Viitorul Buzău 4-0

Viitorul Reghin – a stat

Clasament: 1. CSS Tîrgoviște – 28p./ 2. Viitorul Reghin – 22p./ 3. Armonia Fălticeni – 15p./ 4. Viitorul Buzău – 14p./ 5. Selena Constanța – 14p./ 6. Măgura Bacău – 13p./ 7. Universitatea Galați – 8p./ 8. Universitatea Alexandria – 4p./ 9. CSM Pașcani – 3p.