Armonia a încasat 9 goluri de la Navobi IaşiSport

Armonia a încasat 9 goluri de la Navobi Iaşi

armonia-navobi_3Stadionul „Tineretului” a găzduit astăzi meciul amical dintre Armonia şi Navobi Iaşi. Cele două echipe se află în plină pregătire pentru returul Ligii I de fotbal feminin, cu obiective diferite. Ieşencele sunt foarte aproape de a reveni în Superliga Naţională şi vor să-şi formeze un lot competitiv, iar Armonia trebuie să dea încredere jucătoarelor din noul val pentru ca echipa să facă o figură frumoasă în campionatul rezervat echipelor de tineret.

Navobi a condus la pauză cu 7-0 iar Armonia a reuşit mai mult pe teren în repriza a doua. Patru dintre golurile echipei oaspete au fost înscrise de două foste jucătoare ale Armoniei, Teodora Plăcintă şi Lidia Havriştiuc. De remarcat că în minutul 20, la scorul de 2-0, gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri.

Din echipa Armoniei au lipsit patru jucătoare de bază (Tătar, Cojocaru, Ţibichi şi Dumitru) dar şi-au făcut debutul alte 5 fete (Mihaela Holtzhauser, Carmen Paşcanu, Florentina Stan, Ionela Munteanu şi Andreea Cova).

Antrenorul Marcel Irimie a trimis echipa în teren în următoarea formulă: (repriza I) Roşca, Holtzhauser, Loghin, Olariu, Vasiliu, Acsinte, Zugun, Vieru, Simion, Ungureanu, Paşcanu. În repriza a doua au mai intrat: Roşu – Stan, Crăciun, Lazăr N., Lazăr F. Munteanu, Bălăneasa, Cova, Onofrei.

Liga I se va relua pe data de 1 martie, când Armonia Fălticeni va primi vizita echipei CSS Târgovişte. În ceea ce priveşte campionatul, după ultimele informaţii, ultimele etape se vor derula cu doar 5 echipe. După retragerea liderului, Oţelul Galaţi, a urmat şi retragerea echipei Viitorul Buzău.