Rezultatele etapei 26 în Liga a IV-aSport

Rezultatele etapei 26 în Liga a IV-a

falticeni_fratautii_vechi_4

Bradul Putna – Şomuz Fălticeni 1-1

Cu patru absenţe în lot, Şomuz Fălticeni a remizat la Putna. Şomuz a avut pe foaia de joc 4 jucători de la echipa de juniori iar antrenorul Radu Anania a fost nevoit să intre în teren pentru a-l înlocui pe Furtună. Fălticenenii au fost conduşi cu 1-0 din minutul 3, după o eroare a portarului. Golul egalizator a fost reuşit de Ailincăi. Şomuz s-a întrecut în ratări iar în minutele de prelungire a solicitat acordarea unei lovituri de la 11 metri.

Şomuz: Georgescu – Furtună (R. Anania), Căeriu, Handîc, Cara, Nechitoaia, Tănasă, Gliz, Săvoaia, Ailincăi. Alexandru C. Antr. Radu Anania.

** După prestaţiile bune din meciurile anterioare, când a reuşit să-şi încurce vecinii din Fălticeni şi Preuteşti, Moldova Drăguşeni a suferit o înfrângere usturătoare, 0-5, pe terenul liderului.

Şomuzul Preuteşti – Progresul Frătăuţii Vechi 1-0

Victorie importantă pentru Şomuzul Preuteşti, 1-0 cu a doua clasată, iar echipa lui Cătălin Vasiliu s-a apropiat la doar un punct de locul doi. Golul a fost înscris în primul sfert de oră de Sergiu Beclea, omul meciului după cum ne-a informat antrenorul Cătălin Vasiliu. În vârstă de 44 de ani, Alexandru Vasilică, a fost titular şi integralist în acest meci.

Şomuzul: Dencef – V. Alexandru, Constantin (Botoşanu), N. Ailenei, Irimia, Ungureanu, Stanca, Crăciun, Bălău, Beclea (R. Vasiliu), Clim (Aioanei). Antr. Cătălin Vasiliu.

Silva Udeşti a stat

Clasament: 1. Bucovina 2 Pojorâta – 60p./ 2. Progresul Frătăuţii Vechi – 57p./ 3. Şomuzul Preuteşti – 56p./ 4. Silva Udeşti – 52p./ 5. Bradul Putna – 51p./  6. Viitorul Liteni – 48p./ 7. Şomuz Fălticeni – 47p./ …/ 16. Moldova Drăguşeni – 23p./…/

Rezultatele etapei 26 în campionatul juniorilor A1

Patru puncte fac diferenţa în departajarea primelor patru echipe, după ce liderul, Bucovina 2 Rădăuţi, a scos doar o remiză albă la Liteni.

Şomuz Fălticeni a câştigat cu 3-2 la Putna, prin reuşitele lui Borza (2 goluri) şi Aioanei.

Şomuz: Nistor – Lateş, Sandu, Apetrei, Movileanu, Sgîian, Dochia, Aioanei, Chiticaru. Borza, Dorneanu. Antrenor: Iulian Darabă.

Bradul Putna – Şomuz Fălticeni 2-3

Clasament: 1. Bucovina 2 Rădăuţi – 83p./ 2. Avântul Volovăţ – 83p./ 3. Şomuz Fălticeni – 79p./ 4. Progresul Fr. Vechi – 79p./ 5. Şomuzul Preuteşti – 67p./ …/…