Agenda sportivă 29-31 augustSport

Agenda sportivă 29-31 august

Fotbal, Liga a III a, Etapa I, Seria I
V/29.08 Cetatea Târgu Neamţ – Ştiinţa Miroslava 1-0
V/29.08 CSM Paşcani – Bucovina Rădăuţi 2-2
V/29.08 Ceahlăul II – Bucovina Pojorâta 2-2
S/30.08 Sepsi OSK – Aerostar Bacău 0-1
S/30.08 Csikszereda – Sporting Lieşti 1-0
S/30.08 Petrotub – FC Păpăuţi 4-0
FC Zagon stă.

Campionatul Naţional de Navomodelism

S/30.08 – De la ora 10.00, Iazul „Nada Florilor” – Falticeni (ponton)

Fotbal, Liga a II a
S/30.08, ora 11.00 – Etapa I, Seria I

Săgeata Năvodari – ACS Berceni 2-1
CF Brăila – CS Baloteşti 1-0
FCM Dorohoi – Unirea 04 Slobozia 1-1
Farul Constanţa – Rapid CFR Suceava 1-1
Gloria Buzău – ASC Bacău2-1
FC Voluntari – Academica Argeş 0-1

Handbal, Liga Naţională, Etapa 1
S/30.08 CSU Suceava – Ştiinţa Bacău 24-26

Fotbal, Campionatul Juniori C
S/30.08, ora 11.00 – Etapa 1

Unirea Boroaia – AS “Casuba & Galusca” 1-2
Polul Nord Falcau – Rapid Suceava 0-20
Viitorul Negostina – CSS Radauti 1-3
LPS Suceava – Bradul Vama 4-0
Somuzul Preutesti – Luceafarul Bucovina 0-0
Sporting Suceava – “Nicu Gane” Falticeni (reprogramat pentru 10 septembrie)

Fotbal, Liga a IV a, Etapa a II a, ora 13.00
*În deschidere, de la ora 11.00 se dispută meciurile din campionatul Juniori A1

CS Gura Humorului – Victoria Vatra Moldoviţei 6-1
Viitorul Liteni – Avântul Volovăţ 2-1
Moldova Drăguşeni – Viitorul Vereşti 3-4
Progresul Frătăuţii Vechi – Voinţa Stroieşti 8-1
Şomuz Fălticeni – Zimbrul Siret 4-0
Bradul Putna – Flacăra Vicovu de Jos 3-0
Şomuzul Preuteşti – Unirea Milişăuţi 5-0
Bucovina II Ciocăneşti – Recolta Fântânele 5-1
Ştiinţa Vicovu de Sus – Silva Udeşti 2-1

Fotbal, Juniori A 1, Etapa a II a, 31 august, ora 11.00

CS Gura Humorului – Victoria Vatra Moldoviţei 9-0
Viitorul Liteni – Avântul Volovăţ 3-1
Moldova Drăguşeni – Viitorul Vereşti 3-4
Progresul Frătăuţii Vechi – Voinţa Stroieşti 4-2
Şomuz Fălticeni – Zimbrul Siret 6-0
Bradul Putna – Flacăra Vicovu de Jos 4-2
Şomuzul Preuteşti – Unirea Milişăuţi 1-2
Bucovina II Ciocăneşti – Recolta Fântânele 2-6

Ştiinţa Vicovu de Sus – Silva Udeşti 7-1

Fotbal, Liga a V a – Seria Est, Etapa I, ora 13.00
Releul Mihoveni – Sporting Buneşti 3-2
Viitorul Cetatea Baia – Unirea Horodnic de Sus 2-0
Rapid CFR II Suceava – Steaua Dumbrăveni 3-2
Ştiinţa Mitocu Dragomirnei – Viitorul Adâncata 3-3
Spuma Dărmăneşti – Locomotiva Dorneşti 2-2
Voinţa Zvoriştea – Pleşul Râşca 1-4
*Bucovina Şerbăuţi stă în această etapă în urma retragerii echipei Avântul Grămeşti

ȘTIRI

error: Content is protected !!