Agenda sportiva 26-28 septembrie 2014Sport

Agenda sportiva 26-28 septembrie 2014

Actualizare, sâmbătă, ora 19.06
Echipa CS Şomuz Fălticeni a obţinut 5 victorii, din 5 partide disputate, după primele două zile ale Campionatului Naţional de Tenis de Masă, Divizia B!!!

TENIS DE MASĂ
Campionatul Naţional, Divizia „B”, Seria a II-a
Bistriţa, 26-28 septembrie

Runda I, 26 septembrie
CSS Slatina – CS Şomuz Fălticeni 2-5
CS Voinţa Satu Mare – CS Muncitorul Reşiţa 2-5
CS Top Arena Topoloveni – CSS Odorheiul SecuiescII 5-1
CSTA Bucureşti – CS Unirea Alba Iulia 5-3

Runda a II-a, 26 septembrie
CS Şomuz Fălticeni – CS Unirea Alba Iulia 5-4
CS Voinţa Satu Mare – CSTA Bucureşti 2-5
CS Muncitorul Reşiţa – Top Arena Topoloveni 5-0
CSS Slatina – CSS Odorheiul SecuiescII 5-0

Runda a III-a, 26 septembrie
CS Şomuzul Fălticeni – CSS Odorheiul SecuiescII 5-2
CS Muncitorul Reşiţa – CSS Slatina 4-5
CSTA Bucureşti – Top Arena Topoloveni 5-2
CS Voinţa Satu Mare – CS Unirea Alba Iulia 2-5

Runda a IV-a, 27 septembrie
CS Şomuz Fălticeni – CS Voinţa Satu Mare 5-2
Top Arena Topoloveni – CS Unirea Alba Iulia
CSS Slatina – CSTA Bucureşti
CSS Odorheiul SecuiescII – CS Muncitorul Reşiţa

Runda a V-a, 27 septembrie
CS Muncitorul Reşiţa – CS Şomuzul Fălticeni 4-5
CSTA Bucureşti – CSS Odorheiul SecuiescII
CS Unirea Alba Iulia – CSS Slatina
CS Voinţa Satu Mare – CS Top Arena Topoloveni

Runda a VI-a, 28 septembrie
CS Şomuz Fălticeni – CS Top Arena Topoloveni
CSS Slatina – CS Voinţa Satu Mare
CSS Odorheiul SecuiescII – CS Unirea Alba Iulia
CS Muncitorul Reşiţa – CSTA Bucureşti

Runda a VII a, 28 septembrie
CSTA Bucureşti – CS Şomuz Fălticeni
CS Unirea Alba Iulia -CS Muncitorul Reşiţa
CS Voinţa Satu Mare – CSS Odorheiul SecuiescII
Top Arena Topoloveni – CSS Slatina

FOTBAL, Liga a II a, Seria I, etapa a 5-a
S/27.09./ora 11.00 CS Baloteşti – Rapid CFR Suceava 1-2

FOTBAL, Liga a III a, Seria I, etapa a 5-a
S/27.09./ora 17.00 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Bucovina Rădăuţi
Bucovina Pojorâta stă

Fotbal, Juniori C, etapa a 6-a
S/27.09./ora 11 CSS CN Nicu Gane – AS Unirea Boroaia 9-0
S/27.09./ora 11 Şomuzul Preuteşti – Rapid CFR Suceava

Fotbal, Juniori E, etapele 3-4
S/27.09./ora 14 Rapid CFR Suceava – CSS CN Nicu Gane 5-3
S/27.09./ora 18 ACS Juniorul Suceava – CSS CN Nicu Gane 15-0

FOTBAL, Liga a IV-a, etapa a 6-a
*în deschidere, de la ora 11, sunt programate meciurile din campionatul de juniori A1
S/27.09/ora 13 CS Gura Humorului – Zimbrul Siret
D/28.09/ora 13 Viitorul Liteni – Progresul Frătăuţii Vechi
D/28.09/ora 13 Şomuz Fălticeni – Moldova Drăguşeni
D/28.09/ora 13 Bradul Putna – Avântul Volovăţ
D/28.09/ora 13 Şomuzul Preuteşti – Viitorul Vereşti
D/28.09/ora 13 Bucovina 2 Ciocăneşti – Voinţa Stroieşti
D/28.09/ora 13 Ştiinţa Vicovu de Sus – Flacăra Vicovu de Jos
D/28.09/ora 13 Silva Udeşti – Bucovina 2 Milişăuţi
D/28.09/ora 13 Victoria Vatra Moldoviţei – Recolta Fântânele

FOTBAL, Liga a V-a, Seria Est, etapa a 5-a
D/28.09/ora 11 Rapid CFR II Suceava – Sporting Buneşti
D/28.09/ora 13 Ştiinţa Mitocu Dragomirnei – Cetatea Baia
D/28.09/ora 14 Spuma Dărămăneşti – Unirea Horodnic de Sus
D/28.09/ora 11 Voinţa Zvoriştea – Steaua Dumbrăveni
D/28.09/ora 13 Pleşul Râşca – Viitorul Adâncata
D/28.09/ora 13 Locomotiva Dorneşti – Bucovina Şerbăuţi

FOTBAL FEMININ, Liga I,
Seria Est, Etapa a III-a
S/27.09/ora 11 Viitorul Buzău – Selena Constanţa 0-3
D/28.09/ora 11 Oţelul Galaţi – Armonia Fălticeni
D/28.09/ora 11 CSM Paşcani – CSS Târgovişte
Navobi Iaşi <em>stă în această etapă</em>

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE VOLEI – DIVIZIA CADEŢI 
Seria A, Etapa I
D/28.09/ora 13 CSS Nicu Gane Fălticeni – CSS Râmnicu Sărat
D/28.09/ora 13 CSS Buzău – CSS VCM Piatra Neamţ
CSS Galaţi stă în această etapă

ȘTIRI

error: Content is protected !!