Volei, Campionatul Naţional – Divizia Cadeţi

Seria A, Etapa a X-a (ultima etapă din prima fază a competiţiei)

CSS Nicu Gane – LPS VCM Piatra Neamţ

(ora 11.00, Sala de sport a Colegiului Naţional „Nicu Gane”)

CSS Galaţi – CSS Râmnicu Sărat

CSS Nicu Gane conduce autoritar în Seria A, cu punctaj maxim (20 puncte) după şapte partide disputate, în care a cedat un singur set.

Premergător acestui meci, în această săptămână, 25-27 februarie, şapte dintre voleibaliştii care evoluează pentru „Nicu Gane” în competiţiile rezervate cadeţilor şi speranţelor, s-au deplasat în Republica Moldova, la Chişinău, unde au susţinut trei meciuri de pregătire. Fălticenenii au obţinut 2 victorii cu 3-0, şi au disputat patru seturi în ultimul meci. Antrenorul Marius Stan s-a bazat pe Teodor Călugăriţa, Cosmin Cernăuţean, Costin Pricop Parasca, Alexandru Albu, Marian Mucileniţa, Răzvan Dănilă şi Vasilis Simos. De precizat că deplasarea s-a făcut pe propria cheltuială a participanţilor.

Fotbal feminin – Liga I, Etapa a XI-a

Armonia Fălticeni – CSS Târgovişte

(ora 11.00, Stadionul „Tineretului”)

Futsal – Turneul final al Campionatului judeţean de futsal, Ediţia I

(ora 12.00, Sala de sport LPS Suceava)

Ştiinţa Vicovu de Sus – Viitorul Liteni (ora 12.00)

Bucovina II Rădăuţi – Silva Udeşti (ora 13.00)

Şomuz Fălticeni – Ştinţa Vicovu de Sus (ora 14)

Spuma Dărmăneşti – Bucovina II Rădăuţi (ora 15)

Viitorul Liteni – Şomuz Fălticeni (ora 16)

Silva Udeşti – Spuma Dărmăneşti (ora 17.00)

Finala competiţiei (ora 18.00)

Cupa României Timişoreana – Tragere la sorţi pentru sferturile de finală, faza judeţeană